Kinnisvara matemaatika kokkuvõte ja ennustused kinnisvara hindade osas

Kinnisvararaadio
Kinnisvararaadio
Kinnisvara matemaatika kokkuvõte ja ennustused kinnisvara hindade osas
Loading
/

27.04.2013 toimus Kinnisvararaadio esimene koolitus Kinnisvara matemaatika.

Selles videos teeme väikse kokkuvõte esmasest tagasisidest ning video teises pooles räägime sellest, miks Joel usub – juba sügisel hakkavad kinnisvara hinnad Eestis langema – ning miks Peeter usub – kinnisvara hinnad jätkavad Eestis kasvu ka sügisel.

Head vaatamist!

Tagasiside, küsimused ja muu kontakt on teretulnud siinsamas kommentaarina.

Saadet juhivad Joel Järvela ja Peeter Pärtel


11 Replies to “Kinnisvara matemaatika kokkuvõte ja ennustused kinnisvara hindade osas”

 1. Vaiko

  Tere

  Laadisin video alla, kuid millegi pärast jookseb 3:50 minutil pilt ja heli kinni, kuid aeg käib edasi. Pilt ja heli nagu hanguks. Kas minul on millegi pärast nii või kellegil veel? Tegemist viimase versiooni Quicktimega.

 2. Peeter

  Oleme saanud veel tagasisidet, et videoga on probleeme… loon just uut faili, mida YouTube üles laadida… kui see valmis saab paari tunni pärast, siis panen siia ka YouTube faili nähtavaks ning loodetavasti siis sellega probleemid lahenevad…

  Vabandame.

 3. Peeter

  Peale pikka videotöötlust, mille osas meil ilmselgelt ei ole just parimad oskused, on video YouTubes üleval ja ka siin kodulehel olemas ning vaadatav 🙂

  Head vaatamist ja oled oodatud kaasa arutama ning oma mõtteid siin jagama…

 4. Vaiko

  Tänud, väga mõtlemapanev video igatahes.

  Minu seisukoht on selline: Et kuna Eestlane on olnud ikka omandi rahvas, kes tahab kõike omada nii autot ja kinnisvara, ning ei ole pigem üürija ega rentija, siis tänane noor põlvkond enam seda kindlasti ei ole. Hinnatakse suuresti vabadust liikuda nii Eesti piires kui Eestist välja. Kuskilt meedias käis läbi ka selle kohane uuring, täpselt praegu meelde ei tule, aga nii see oli. Üldiselt on teiste Euroopa maadega võrreldes Eestis üüripindu ikkagi vähe. Sellest tulenevalt usun mina et lühiajalises perspektiivis läheb rohkem üüripindu tarvis, mistõttu arvan et sügisest hinnad ikkagi tõusevad ja jätkavad tõusu.

  Tänud Teile ja Edu

 5. Priit Paal

  Tere Peeter ja Joel,

  Kõigepealt tänud Teile, et üldse teete sellist asja nagu Kinnisvararaadio.

  Minu isiklik arvamus on see, et kinnisvaraturul hinnad jätkavad veel tõusmist. Joel rääkis heaoluriikide palkade vähenemisest. Sellised muutused toimuvad hetkel eelkõige Lõuna-Euroopas ning Põhi on jäänud suuresti puutumata. Samuti on tegemist pikaajalise protsessiga, mis minu arvates meie kohalikku turgu hetkel oluliselt ei mõjuta. Samuti Soome ja Rootsi majandus kasvab hetkel 0,7-1% kandis, mis on meie jaoks ikkagi positiivne.

  Kui me vaatame üleüldiselt maailma rahanduspoliitikat, siis raha trükitakse juurde praktiliselt igal pool. See annab taas igati alust arvata, et ka hinnad tõusevad.

  Videos välja toodud punkt, et töötutele laenu ei anta on õige. Samas nende osakaal on väike ning nendest suur hulk ei ole nagunii kinnisvara potentsiaalsed ostjad.

  Praegusel hetkel on Eestis näha tugevat palkade kasvu survet, mis toob juurde just koduostjaid. Jällegi tugev argument hindade tõusu koha pealt.

  Kokkuvõttes Joeli näited on õiged, kuid need ei mõjuta meid praegusel hetkel nii kiiresti ja nii tugevalt, et hinnad peaksid pöörduma langusesse. Pigem on palju näitajaid, mis annavad alust arvata just hindade kasvu.

  Parimat,
  Priit

  PS! Ootan juba uusi saateid.

 6. millal

  Tere,

  kas kinnisvararaadio on lõplikult hääbunud. Väga inspireeriv ning huvitav ettevõtmine. Ootaks uusi osasid ning ühtlasi pilku ka ennustustele.

  Edu!

 7. Mari-Liis

  Tere,

  Kas teil on plaanis ka lähiajal uus koolitus korraldada? Kas teil on kuskil ehk ka koolituste kalender olemas?

  Parimat,
  Mari-Liis

  • Peeter

   Kinnisvara matemaatika oli ühekordne koolitus.

   Järgmisena toimub 11-12. oktoober Kinnisvara koolitus investoritele.
   Infot aga pole veel kokku pandud selle sisu osas.

    • Peeter

     Oleme korraldanud vaid live seminare. Webcaste või muud pole siiani korraldanud ja hetkel pole ka plaanis.

     Seminaride eelis on näost näkku kohtumine ja uute inimestega tutvumine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga